ابراهیم رسولی

از ایران پدیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ابراهیم رسولی
سید ابراهیم رسولی.jpg
درگذشت۲۸ دی ۱۳۹۶
اقلید
علت مرگشلیک گلوله
ملیتایرانی

سید ابراهیم رسولی از اهالی اقلید فارس در ۲۸دی‌ماه۱۳۹۶ در یورش نیروی انتظامی به خانه‌اش، به ضرب گلوله پاسدارن کشته شد.ابراهیم رسولی در مقابل پاسداران و نیروهای انتظامی که به خانه او حمله کرده بودند با اسلحه شکاری به دفاع از خود برخاست. در اثر این درگیری که ۱۰ساعت به طول انجامید ابراهیم رسولی سرانجام بر اثر شلیک پاسداران جان باخت.

سید ابراهیم رسولی در ویدئویی کوتاه قبل از شهادت خود به همه اعلام کرده بود که حاضر به تسلیم به نیروی انتظامی نیست. پیکر ابراهیم رسولی در روز یکشنبه اول بهمن با شرکت هزاران تن از مردم این شهر به خاک سپرده شد. ابراهیم رسولی در میان مردم اقلید به جوانمردی و اخلاق پهلوانی و کمک به مستمندان مشهور بود.

خسرو رزمجویی، فرمانده نیروی انتظامی اقلید، ابراهیم رسولی را «شرور» خوانده بود و مدعی شد که ابراهیم رسولی خودکشی کرده است.

سید ابراهیم رسولی در شهرستان اقلید اجازه ورود مأمورین انتظامی به منزلش را نداد و با اسلحه شکاری به مقابله با آن‌ها پرداخت؛ و ۲ تن از آن‌ها را زخمی کرد. نهایتاً تک تیراندازها  او را به قتل رساندند. سرانه‌های حکومتی نوشتند که او خودکشی کرده است.

هزاران تن از مردم اقلید با شرکت گسترده در مراسم خاکسپاری ابراهیم رسولی با شعارهای «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، سید مظلوم ما پیش خداست امروز»، که او خودکشی کرده است. همبستگی خود را با خانواده ابراهیم رسولی اعلام کردند.