کتاب تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران

از ایران پدیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران عنوان کتابی است که توسط نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا معرفی شد که شامل ۵۷ صفحه و سه فصل می‌باشد.

در این کتاب به افشاگری توطئه‌های تروریستی نظام جمهوری اسلامی ایران علیه مقاومت ایران در اروپا و آمریکا می‌پردازد

تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران

نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا کتاب جدید خود را با عنوان تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران در ۵۷صفحه و سه فصل منتشر کرد.

تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران
تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران

در کنفرانس مطبوعاتی دفتر شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن که روز جمعه ۱۱آبان۹۷(۲نوامبر۲۰۱۸)، برای افشای شبکه تروریستی رژیم آخوندی و طرحهای توطئه‌های تروریستی رژیم در اروپا و آمریکا برگزار گردید، کتاب «تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی (رژیم) ایران»[۱] رونمایی شد.

نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا کتاب جدید خود را با عنوان تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم ایران در ۵۷صفحه و سه فصل منتشر کرد.

این کتاب که روزنامه واشنگتن‌تایمز در صفحه اول شماره ۲۲اکتبر (برابر با سی مهر ۹۷) خود گزارش مشروحی را از آن درج کرد، علاوه بر ارائهٔ تصویری جامع و اطلاعات مستند پیرامون تروریسم و اقدامات جاسوسی رژیم در اروپا و آمریکا به‌ویژه علیه سازمان مجاهدین خلق ایران و مقاومت ایران و نیز دخالتهای منطقه‌ای حکومت آخوندی، علت افزایش این اقدامات رژیم هم‌زمان با اوج‌گیری قیام و اعتراضات مردم ایران و تشدید انزوای آخوندها را مورد بررسی قرار داده است.

فصل اول شامل توضیحات و اطلاعاتی پیرامون این موارد است:

 • - توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی در پاریس
 • - توطئه تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی
 • - طراحی برای اقدامات تروریستی در آمریکا
 • - افزایش عملیات تروریستی رژیم طی دو سال اخیر

توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی عظیم ایرانیان در پاریس

کتاب دفتر نمایندگی شورا درباره توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی عظیم ایرانیان در پاریس تصریح می‌کند که برای نخستین‌بار در تاریخچه این دیکتاتوری، یک دیپلمات ثبت‌شده آن در اتریش یعنی اسدالله اسدی، پس از تحویل بمب و صدور فرمان عملیات تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت، در جنوب آلمان توسط نیروهای امنیتی این کشور دستگیر شد.

توطئه خنثی‌ شده در ماه اوت ۲۰۱۸در آمریکا همراه با دستگیری دو تن از مأموران اطلاعات آخوندی، از دیگر نشانه‌های همین استراتژی رژیم است.

ارگانی که در وزارت اطلاعات مسئول اقدامات تروریستی در خارج ایران و مشخصاً در اروپا و آمریکا است «سازمان اطلاعات خارجی و نهضت‌ها» است که از مهم‌ترین بخش‌های وزارت اطلاعات است و طرح‌های جاسوسی و تروریستی در خارج از ایران را اداره می‌کند.

گسترش جنگ‌افروزی و مداخله در کشورهای منطقه

فصل دوم این کتاب تحت عنوان «گسترش جنگ‌افروزی و مداخله در کشورهای منطقه» سیاست‌های جنگ‌افروزانه رژیم در سوریه، یمن، عراق و لبنان مورد بررسی قرار داده و می‌نویسد آخوندها میلیاردها دلار را برای پیشبرد این سیاست‌های جنگ‌افروزانه خود در منطقه خرج کرده‌اند، در حالی که اکثریت مردم ایران در فقر به‌سر می‌برند.

فصل دوم این کتاب شامل چند زیرمجموعه است :‌

 • - استمرار جنگ‌افروزی رژیم در سوریه
 • - جبهه‌بندی نظامی و اشغال کشور سوریه توسط سپاه پاسداران
 • - طرح حمله به استان ادلب و تکرار جنایت علیه بشریت
 • - شماری از مهم‌ترین مراکز تجمع پاسداران و مزدوران آنها در اطراف ادلب
 • - مداخله سیاسی و نظامی دیکتاتوری آخوندی در عراق
 • - جنگ‌افروزی رژیم در یمن
 • - دخالتهای رژیم در لبنان و ارتباط آن با حزب‌الشیطان
 • - کمپ‌های آموزش تروریستی نیروی قدس در داخل ایران

افزایش تهدیدات موشکی و نقض قوانین بین‌المللی

فصل سوم کتاب نمایندگی شورا در آمریکا، تحت عنوان «افزایش تهدیدات موشکی و نقض قوانین بین‌المللی»،

فصل سوم این کتاب شامل چند زیرمجموعه است :‌

 • - افزایش تهدید موشکی برای مداخله در کشورهای منطقه
 • - تشکیل نیروی هوا فضا در سپاه پاسداران با هدف گسترش فعالیت موشکی سپاه
 • - تشکیل سازمان هوا فضا در وزارت دفاع برای توسعه تولید موشک
 • - صدور تسلیحات و فن‌آوری موشکی به کشورهای منطقه
 • - جزییاتی از نقش رژیم آخوندی در حملات موشکی از یمن

نتیجه‌گیری و ارائهٔ راه‌حل‌ها

بخش پایانی کتاب شامل نتیجه‌گیری و ارائهٔ راه‌حل‌هایی برای مقابله با طرح و برنامه‌های تروریستی و جنگ‌افروزی منطقه‌یی دولت جمهوری اسلامی است و در آن سه خواسته مورد تأکید قرار گرفته‌اند:

 • اول: شورای امنیت ملل ‌متحد رسماًً اعمال و تهدیدات تروریستی این رژیم را محکوم کند و سرکردگان این رژیم که در تروریسم و دخالتهای منطقه‌یی آن نقش دارند، توسط سازمان ملل لیست‌گذاری شوند.
 • دوم: شورای امنیت دخالتهای و جنگ‌افروزی رژیم در کشورهای منطقه را محکوم کند و به اخراج بلادرنگ نیروها و مزدوران سپاه پاسداران از این کشورها فراخوان بدهد.
 • سوم: شورای امنیت صدور موشک و دیگر تسلیحات توسط این رژیم را که در نقض قطعنامه‌های این شورا صورت می‌گیرد محکوم کند و برای جلوگیری از استمرار ارسال چنین محموله‌هایی فراخوان بدهد.\

معرفی کتاب فرستادگان ترور رژیم ایران[۲]

کتاب فرستادگان ترور ایران - چگونه سفارتهای ایران شبکه قتل و جاسوسی را هدایت می‌کنند
کتاب فرستادگان ترور ایران - چگونه سفارتهای ایران شبکه قتل و جاسوسی را هدایت می‌کنند

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ در یک کنفرانس مطبوعاتی که با حضور خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خبری بین‌المللی در دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن برگزار شد، کتاب "فرستادگان ترور رژیم ایران"، چگونه سفارتهای رژیم ایران شبکه قتل و جاسوسی را هدایت می‌کنند معرفی شد.

این کتاب ۱۹۴صفحه‌یی در شش فصل تدوین شده و شامل سه تقریظ است که توسط فرماندار تام ریج وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا، فرانسیس تاونزند مشاور سابق امنیت داخلی آمریکا و لوئیس فری رئیس پیشین اف.بی.آی در ضرورت انتشار این کتاب نوشته شده است.

در این کنفرانس علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت با تشریح اجزای این کتاب گفت: سفارتهای ایران در کشورهای غربی پایگاه امنی برای حضور مأموران وزارت اطلاعات و برای انجام عملیات تروریستی هستند. این سفارتها در گذشته نقش کلیدی در عملیات تروریستی رژیم در کشورهای مختلف ایفا کرده‌اند.

منابع