ایران‌پدیا:پرسش‌های رایج

از ایران پدیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Gnome-go-last.svg راهنما:فهرست

پرسش‌های رایج

اگر پرسش شما در این فهرست موجود نیست، برای نوشتن پرسش خود به درخواست راهنمایی بروید.

این فهرستی‌است از پرسش‌های رایج پاسخ‌داده‌شده دربارهٔ ایران‌پدیا. بسته به استفاده‌ای که از ایران‌پدیا می‌کنید و پرسش‌های ذهن خود، نگاهی به این صفحه بیندازید. در صورتی که سؤالی دربارهٔ مجموعهٔ ایران‌پدیا و نحوهٔ مدیریتش دارید اپ:پرسش‌های مهم را مطالعه کنید.

ایجاد مقاله

؟ پرسش: چگونه مقاله‌ای جدید ایجاد کنم؟

Symbol reply.svg پاسخ: عنوان موردنظرتان را جستجو کنید. در صورتی که موجود نبود، روی پیوند قرمزرنگ کلیک کنید و با توجه به معیارهای ساخت مقاله، آن را بسازید. برای توضیحات بیشتر اپ:ایجاد مقاله را بخوانید.


چگونگی استفاده از نگاره(تصاویر) در مقالات

Symbol question.svg نحوهٔ استفاده از تصاویر در مقاله‌ها چیست؟

Symbol reply.svg پاسخ: برای نمونه: این عبارت را بین [[ ]] قرار دهید، پرونده:name.jpg|left|thumb|20px|توضیحات
  • name.jpg: آدرس نگاره (قالب جِیپِگ می‌تواند متفاوت باشد)
  • left,right,center: محل قرارگرفتن نگاره در صفحه
  • 20px : مشخص‌کردن اندازهٔ نگاره
  • توضیحات: شرح کوتاهی از نگاره


Symbol question.svg چه‌طور می‌توانم تصاویرم را به ایران‌پدیا اضافه کنم؟

Symbol reply.svg پاسخ: برای این کار فقط کافی است که در سمت راست صفحه (جعبه‌ابزار) و قسمت بارگذاری پرونده رفته و پس از انتخاب نوع بارگذاری روی آن کلیک کرده و در صورت لزوم از راهنما استفاده نمایید.

ایجاد رده

Symbol question.svg نحوهٔ ایجاد یک رده چیست؟

Symbol reply.svg پاسخ: در انتهای مقاله بنویسید: «[[رده:نام رده]]» یا در جعبهٔ جستجو بنویسید: «رده:نام رده» و پس از آن، اگر رده موجود است، نیاز به ایجاد آن نیست، و اگر رده موجود نبود، روی پیوند قرمز آن کلیک کنید تا به صفحهٔ ساخت رده منتقل شوید.

صفحهٔ شخصی

Symbol question.svg من یک صفحه شخصی برای خودم ساختم که آن را حذف کرده‌اند. آیا ساخت صفحهٔ شخصی خارج از قوانین ایران‌پدیاست؟

Symbol reply.svg پاسخ: مطالبی که شما نوشته‌اید ربطی به ایران‌پدیا ندارد. عقاید فرد معمولاً در سایت شخصی‌اش منتشر می‌شود. اپ:کاربر را هم بخوانید.

امضا

Symbol question.svg آیا می‌توان امضای کاربر را ویرایش کرد؟

Symbol reply.svg پاسخ: بله، به ویژه:ترجیحات رفته و در قسمت امضا، کادر «امضای جدید»، متن امضای جدید را به صورت ویکی‌متن یا ساده بنویسید.(در صورت نوشتن به صورت ویکی‌متن، نویسهٔ پایین کادر را تیک زده و سرانجام دکمهٔ ذخیره در پایین صفحه را کلیک کنید.)

گذرواژه

Symbol question.svg اگر گذرواژه خود را فراموش کنیم چکار باید بکنیم؟

Symbol reply.svg پاسخ: اگر برای حساب خود یک پست الکترونیکی تعریف کرده‌اید، در صفحهٔ ورود، نام کاربری خود را وارد کنید و برروی کلید سمت چپ (گذرواژهٔ جدید با پست الکترونیکی فرستاده شود) کلیک کنید.

تغییر نام مقاله

Symbol question.svg چه‌طور می‌توانم عنوان یک مقاله را که درست نیست اصلاح کنم؟

Symbol reply.svg پاسخ: برای تغییر نام مقالات در ایران‌پدیا، آن‌ها را به نام جدید «منتقل» می‌کنیم. برای این کار از دکمهٔ «انتقال» که در مثلث کوچک کنار جعبهٔ جستجو ظاهر می‌شود استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر حساب شما دست‌کم ۱۰ روز عمر و ۱۰ ویرایش نداشته باشد این دکمه برایتان ظاهر نمی‌شود. در این صورت می‌توانید در اپ:تامدا درخواست دهید تا یکی از مدیران، این کار را از طرف شما انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر اپ:انتقال را ببینید.


جستارهای وابسته