تظاهرات لندن ۱۳۹۸

از ایران پدیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
تظاهرات ایرانیان در برلین ۱۳۹۸
تظاهرات برلین ۱۳۹۸.jpg
تظاهرات برلین ۱۳۹۸
تاریخشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸(۲۷ ژوئیه ۲۰۱۹)
مکانمیدان ترافالگار
هدف‌هاتغییر در ایران - دموکراسی برای ایران ـ حمایت از سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت به عنوان آلترناتیو رژیم ایران
روش‌هاسخنرانی و تجمع ـ راهپیمایی
وضعیتتظاهرات پس از تجمع و راهپیمایی به پایان رسید

تظاهرات لندن روز شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸(۲۷ ژوئیه ۲۰۱۹) در همبستگی با قیام مردم ایران و حمایت از برنامه خانم مریم رجوی به‌فراخوان شورای ملی مقاومت ایران در انگلستان برگزار شد. تظاهرات لندن در ساعت ۱۴۰۰ به وقت لندن آغاز شده و تا پایان روز ادامه یافت.

در جریان تظاهرات لندن هزاران تن از ایرانیان در لندن گرد‌هم آمدند و خواهان سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و حمایت از شورای ملی مقاومت شدند.

در تظاهرات لندن شماری از شخصیت‌های سیاسی و پارلمانترها از کشورهای مختلف شرکت داشته و سخنرانی کردند.همچنین در تظاهرات لندن پیام ویدئویی خانم مریم رجوی برای تظاهرکنندگان پخش شد. از اعضای شورای ملی مقاومت چون دولت نوروزی در تظاهرات لندن بعه سخنرانی پرداختند. در تظاهرات لندن مرجان خواننده و هنرمند ایرانی به اجرای ترانه‌ برای شرکت کنندگان پرداخت.

پیشینه تظاهرات لندن

ایرانیان هوادار شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق از روزها پیش از برگزاری این تظاهرات به فعالیتها و آماده سازی برای برگزاری آن پرداختند. آنها از جمله در یک حرکت نمایشی و دسته جمعی در خیابان‌های استهکلم دیگر هموطنان خود را به شرکت در این تظاهرات ترغیب نمودند

تظاهرات لندن در ادامه سلسله تظاهرات مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در کشورهای مختلف دبرگزار شد.

این سلسله تظاهرات و گردهمایی که در کمتر از یک ماه برگزار گردید از تظاهرات مجاهدین در بروکسل آغاز گردیده و به تظاهرات در برلین، تظاهرات در واشنگتن ، اجلاس بین المللی در اشرف ۳ در آلبانی، تظاهرات در استکهلم و سپس به تظاهرات لندن ختم شد.

لازم به ذکر است که همه ساله در چنین ایامی ایرانیان از سراسر جهان در گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران به‌محوریت سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس حاضر می‌شدند اما در در سال ۱۳۹۸ این گردهمایی به درخواست آقای مسعود رجوی مسول شورای ملی مقاومت از هواداران مقاومت در پیام شماره ۱۲ ارتش آزادیبخش ملی ایران  بصورت سلسله تظاهرات‌ در کشورهای مختلف اجرا گردید.. [۱]

پیام مسعود رجوی برای برگزاری گردهمایی سالانه مجاهدین به شکل سلسله ای از تظاهراتها

در همین جا از هموطنان، از مشتاقان آزادی ایران و یاران شورشگر و اشرف‌نشان در کشورهای مختلف، درخواست می‌کنم اگر قبول افتد، امسال گردهمایی سالانه مقاومت را به موازات اعتراضات مردممان در داخل ایران، به تظاهرات در خیابانها، در شهرها و مکانها، در شرایط و زمانی که مناسب می‌‌بینند بکشانند. بگذارید امسال، سیل خروشانی از ایرانیان جاری شود. در همه جا صدای رسای مردم ایران و ارتش آزادی ستان باشید. ایران را پس می‌گیریم. زیباترین وطن را دوباره می‌سازیم. نوروز باز‌می‌گردد.[۲]

تنش‌ها میان رژیم ایران و جامعه جهانی

تظاهرات لندن همچنین در شرایطی برگزار که بوریس جانسون به نخست وزیری انگلستان برگزیده شده بود. بوریس جانسون بلافاصله در اولین موضع‌گیری در پارلمان به رهبر حزب کارگر به عنوان مزدبگیر تلویزیون پرس تی وی (تلویزیون انگلیسی زبان رژیم ایران) حمله کرد و گفت که وی بارهاجانب رژیم ملاها را گرفته است بجای اینکه در کنار ایالات متحده بایستد.

تظاهرات لندن

خواسته‌های تظاهر کنندگان در لندن

  • همبستگی با قیام و مقاومت مردم ایران
  • پایان دادن به سیاست مماشات با رژیم ایران از طرف دولت انگلستان و حمایت از دموکراسی در ایران

پیام مریم رجوی به تظاهرات لندن

پیام مریم رجوی به تظاهرات برلین
پیام مریم رجوی به تظاهرات لندن

مریم رجوی رئیس جمهور منتخب این شورای ملی مقاومت ایران در این مراسم از طریق ویدئویی به‌ هوادارانش پیام فرستاد. او در پیام خود خطاب به شرکت کنندگان در تظاهرات لندن گفت:

هموطنان عزیز،

یاران و حامیان مقاومت که خواست مردم ایران برای سرنگونی و آزادی را فریاد می‌کنید.قانون‌گذاران، مدافعان حقوق‌بشر و شخصیت‌های برجسته سیاسی در انگلستان که راه‌حل حقیقی و راهگشا برای مسأله ایران را در مقاومت برای آزادی و دموکراسی یافته‌اید.به‌ همه شما درود می‌فرستم.

همچنین ادای احترام می‌کنیم به نام‌های ماندگار و وجدانهای درخشان مردم و تاریخ معاصر بریتانیا از جمله لرد کوربت، لرد اسلین و لرد جانسون که در چهار دهه گذشته بی‌دریغ به‌ حمایت از مقاومت ایران برخاستند.همچنین لرد آرچر، لرد وادینگتون، لرد رِنتون، لرد ایوبری، لرد کینگ، لرد فریزر، بارونس ترنر، بارونس گیبسون و رودی ویز، جیم دابین، وکیل وون و الیزابت سیدنی که هیچ‌وقت آنها را فراموش نمی‌کنیم.رابین کوربت، وجدان بلندمرتبه پارلمان و مردم انگلستان که در مقابل سیاست‌های دولت و حزبش برخاست تا لیست‌گذاری ناعادلانه علیه مجاهدین را لغو کرد.لرد اسلین چراغ روشن عدالت و مظهر مجسم عصیان در برابر تاریکی ستم و بی‌عدالتی. وکیل قربانیان و ستمدیدگان و متهمین به دروغ از طرف سیاست‌های زدو بند که به‌قول خودش همواره از آنها تنفر داشت.

درود و سپاس بر‌ همه دوستان فراموشی‌ناپذیر مردم و مقاومت ایران.

هموطنان،تظاهرات امروز شما در لندن، نقطه اوج سلسله تظاهرات ایران آزاد است که در یک ماه و نیم گذشته از بروکسل تا واشنگتن و لندن و استکهلم جریان داشت و تداوم گردهمایی سالانه مقاومت ایران است که دو هفته پیش به مدت ۵روز در اشرف ۳برگزار شد. رژیم دوباره زنجیر پاره کرد و این بار جعل اخبار دروغ و گمراه‌کننده را آن‌هم در نقش یک سرکنسول فرانسه به آنجا رساند که وزارت‌خارجه این کشور بیانیه رسمی تکذیب، صادر کرد و توئیتر این حساب رژیمی را بست. رژیم بارها و به صد زبان گفته است که حتی خامنه‌ای خط قرمز نیست و تحمل می‌کند. اما کماکان مثل زمان قتل‌عام زندانیان در سال ۶۷، سرخ‌ترین و ممنوع‌ترین نام، نام مجاهدین است.هویت و راه و رسمی که رژیم را، حتی در شکنجه‌گاهها و زندانهای ولایت فقیه، وحشت‌زده می‌کند. خمینی فتوا به‌قتل‌عام همه آنانی داد که «بر سر موضع» و هویت مجاهدی ایستاده‌اند. و آنان در پای چوبه‌های دار هم، مسعود رجوی را فریاد زدند. منتظری گفت با کشتن از بین نمی‌روند بلکه ترویج می‌شوند.

جوانان در تظاهرات لندن
جوانان در تظاهرات لندن

بله، امروز ما شاهد این ترویج و گسترش هستیم، گسترش کانون‌های شورشی و هزار اشرف.حرف مردم ایران و یاران شورشگر اشرف‌نشان در همه جا یکی است: آزادی و ایران آزاد. آخوندها باید بروند. سرنگونی و سرنگونی... و از تکرار و تأکید بر آن خسته نمی‌شویم. بلکه بیشتر می‌خواهیم و بیشتر فریاد می‌زنیم تا روزی که به‌دست آید. و البته که با شما حتماً به‌دست خواهد آمد. چرا؟ و به چه دلیل؟ به‌قول مسعود رجوی به‌خاطر وفای به پیمان با فدای بیکران در تاریخ ایران. این را با یک نگاه به فهرست شهیدان، مخصوصاً فهرست سربداران قتل‌عام زندانیان، می‌توان دریافت.

مردم و مقاومت ما و مجاهدین اشرفی، ثابت کردند که برای دادن قیمت آزادی آماده و حاضر هستند. به‌ مناسبتهایی که همین امروز در سالگرد آنها هستیم نگاه کنید و به قیمتی که پرداخت شده است. از کارزار فروغ ایران در ۶و ۷مرداد ۸۸در اشرف با ۱۳شهید و بیش از ۵۰۰مجروح آن‌هم در بحبوحه قیام‌ها در ایران تا حماسه بزرگ میهنی و عقیدتی فروغ جاویدان در ۱۳۶۷. نسبت به‌ شهیدان و قهرمانان‌ و رزم‌آوران‌ ارتش آزادیبخش ملی ادای احترام می‌کنیم و درود می‌فرستیم. زمانی که ایران در آتش جنگ ضدمیهنی خمینی می‌سوخت، ارتش صلح و آزادی برخاست و جام‌زهر آتش‌بس را به حلقوم خمینی ریخت. قیمت آن، حدود ۲هزار شهید در نبردهای ارتش آزادیبخش، از فرزندان رشید مردم ایران بود. این از افتخارات مقاومت ماست. همچنین افشاء بی‌امان برنامه بمب‌سازی اتمی و مقابله با جنگ‌افروزی آخوندها در منطقه.

مقاومت ما اثبات کرده است که صلح و آزادی در نبرد با رژیم ولایت‌فقیه به‌دست می‌آید. این درست رودرروی مماشات‌گرانی است که دفاع از رژیم را با نقاب صلح انجام می‌دهند. اخیراً آخوندها از انتشار کتاب جک استرا که از بانیان سیاست مماشات است استقبال کردند. او قاطعیت علیه فاشیسم دینی را مقدمه یک جنگ تمام‌عیار جلوه داده است. می‌توان حدس زد که اگر در زمان هیتلر می‌بود به‌قول چرچیل تا کجا در غذا دادن به تمساح شرکت می‌کرد! تصادفی نیست که او از طراحان لیست‌گذاریمجاهدین و بمباران و کشتار آنها در سال ۱۳۸۲بود؛ همان کسی است که به‌گفته آخوند خاتمی و خرازی، درخواست رژیم مبنی بر استرداد و حلق‌آویز کردن دست کم ۲۰تن از رهبران مجاهدین را «قابل قبول» خواند و به‌نوشته دیلیتلگراف برای خوش‌آمد آخوندها، لیست اسامی ۱۲امام شیعیان را هم در سفرش به تهران در جیب گذاشت و وقتی اسم پیغمبر اسلام می‌آمد، صلوات هم می‌فرستاد!

صلح خواهی کاذب این آقایان عیناً مساوی است با حفظ رژیم بر ضد مردم ایران و بر ضد حقوق‌بشر و نه چیز دیگر. اما صلح‌خواهی حقیقی که با آزادی و حقوق‌بشر محقق می‌شود، لازمه‌اش سرنگونی عفریت جنگ و سرکوب، یعنی رژیم ولایت‌فقیه است.

راستی آیا چنگ انداختن امروز آخوندها و پاسدارانشان بر روی کشتی‌ها در خلیج‌فارس و بر‌روی امنیت منطقه‌یی و بین‌المللی با سیاست مماشات و با سرکوب مجاهدین و چشم بستن بر نقض حقوق‌بشر در معامله اتمی، ربطی دارد؟ آیا امتیاز دادن به آخوندها از حساب مردم و مقاومت ایران آنها را هارتر نکرده است؟ راستی ممنوعه کردن مجاهدین در آن سالیان و خلع‌سلاح ارتش آزادیبخش و بمباران پایگاههای آن با کمک انگلستان، تعادل‌قوا در روی زمین را به سود چه کسی در هم ریخت‌؟ آیا در خدمت صلح و امنیت بود یا علیه آن؟ آیا رژیم از گروگان گرفتن شهروندان و اتباع کشورهای اروپایی و آمریکایی دست برداشته است؟

- بالا بردن میزان و سطح غنی‌سازی اورانیوم و افزایش برد موشکهای بالستیک در این رژیم راستی برای چیست؟

-شیطان‌سازی از مجاهدین و مقاومت ایران در خدمت به کدام رژیم و برای چه هدفی است؟

راستی ماجرای آن آخوندهای مدره و اصلاح شده و معتدل که ۴دهه مبلغ و مشوق آنها بودید چه شد؟ آن‌ همه پروپاگاند و سرمایه‌گذاری روی دغل‌کارانی مثل آخوند خاتمی چه شد؟ آیا مردم ایران با قیامشان بر‌ تئاتر سیاسی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب نقطه پایان نگذاشتند؟

- چرا هنوز عده‌یی در انگلستان آبونه‌ و رله‌کننده‌ٔ تبلیغات و اخبار جعلی فاشیسم دینی در ایران هستند؟

آیا شرم‌آور نیست که آخوند خاتمی اکنون با وقاحت بی‌مانند در گاردین مدعیست که تمام عمرش را صرف گفتگوی فرهنگ‌ها و تمدنها و صلح و دموکراسی و حقوق‌بشر شده است! همان آخوند شیادی که حتی یک کلمه در مطبوعات درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی را قدغن کرده بود. همان کسی که به سپاه پاسداران گفت هر کار می‌خواهد با دانشجویان در قیام ۷۸انجام بدهد فقط کافیست پاسداران لباس‌شخصی بپوشند. آیا این مدعی تمدن و فرهنگ و صلح همان طرفدار دوآتشه صدور ارتجاع و بنیادگرایی و رئیس تبلیغات جنگ ۸ساله خمینی نبود که در آن به‌گفته وزیر آموزش و پرورش رژیم ۴۵۰هزار کودک دانش‌آموز را در جبهه‌های جنگ بر روی میدانهای مین فرستادند؟ ننگ بر آخوندهای ضدبشر و مبلغین آن‌ها. با مردم ایران در جنگ و دشمنی هستند اما وقیحانه خواهان ائتلاف صلح با این رژیم، البته برای حفظ همین رژیم هستند.

شرکت کنندگان در تظاهرات لندن
شرکت کنندگان در تظاهرات لندن

شش ماه پیش آقای تونی بلر در واشنگتن پست نوشت: امید بستن به این‌که توافق اتمی به مدره شدن رفتار رژیم در تهران بیانجامد، درست نیست.... آنها سیاست‌های بدخیم خود در سراسر منطقه را تشدید کرده‌اند. در سوریه، در لبنان، در عراق، در یمن، در خلیج‌فارس و در سرزمینهای فلسطینی...او نتیجه‌گیری کرد که «۴۰سال ناامیدی باید یک دید روشن بما بدهد». چرا که این رژیم به بزرگ‌ترین نیروی بی‌ثبات کننده در خاورمیانه تبدیل شده است. بله، سیاست میدان دادن به‌ آخوندها سراسر ناامیدی و فاجعه بوده و هست و باز هم خواهد بود. این سیاست نه فقط بر‌ ضد مردم ایران بلکه بر ضد صلح و امنیت منطقه‌یی و بین‌المللی است. مقاومت ایران با پرداخت بهای سنگین همیشه تأکید کرده‌ است که آخوندها زبانی جز زبان قدرت و قاطعیت نمی‌فهمند.

-ما بریتانیا و اروپا و همه کشورها را فرا می‌خوانیم که باج دادن به‌ آخوندها را متوقف کنید. به‌ آنها هیچ‌ کمکی برای کاهش تحریم‌ها نکنید. در مقابلشان بایستید. سپاه پاسداران و گشتاپوی آخوندی و دستگاه خامنه‌ای و آخوند روحانی را در لیست تروریستی بگذارید.

-شما را فرا می‌خوانیم که سیاست نادیده گرفتن نیروی اصلی جامعه و تاریخ ایران را کنار بگذارید. به‌جای همراهی و دست تکان دادن برای فاشیسم دینی، برای تغییر این رژیم در کنار مردم ایران قرار بگیرید.

بعد هم‌چنانکه تونی بلر نوشت «غرق شگفتی می‌شوید که چگونه چالش افراطی‌گرایی در خاورمیانه و فراتر از آن، فروکش خواهد کرد». من مشخصاً از دولت جدید انگلستان خواهان حمایت از حقوق‌بشر آن‌هم حقوق‌بشر سرکوب شده مردم ایران و اقدام برای اعزام یک هیأت تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای رژیم و دیدار با زندانیان سیاسی به‌ویژه زنان هستم. خانم بوتروید، سخنگوی پیشین مجلس عوام یکبار گفت: قتل‌عام زندانیان سیاسی که خمینی بعد از این‌که مجبور به پذیرش آتش‌بس شد، انجام داد بعد از جنگ جهانی دوم بزرگ‌ترین جنایت علیه بشریت بود که کیفر داده نشده باقیست. ولی روزی خواهد آمد که ما شاهد استیفای حق باشیم. هموطنان! رژیم حاکم در محاصره مردم به‌جان آمده‌یی است که یقین کرده‌اند رهایی‌ آنها جز با ساقط کردن آخوندها میسر نیست، این رژیم دیگر ذخیره و بنیه‌یی‌ برای بقا ندارد و در گرداب سرنگونی دست و پا می‌زند.

روزگار فاشیسم دینی رو به پایان است، ایران آزاد می‌شود. زیباترین وطن را با کانون‌های شورشی و ارتش آزادی پس می‌گیریم.

درود بر همه شما

شخصیتهای شرکت کننده در تظاهرات لندن و سخنرانی آنها

در این تظاهرات شخصیت‌های سیاسی از سراسر جهان سخنرانی کردند. قسمت‌هایی از سخنرانی این شخصیت‌ها چنین بود:

سخنرانی متیو آفورد در تظاهرات لندن

متیو آفورد نماینده برجسته مجلس عوام انگلستان از حزب محافظه کار در تظاهرات لندن گفت:

ما می‌دانیم که شورای ملی مقاومت و خانم مریم رجوی از حمایت گسترده‌یی برخوردار هستند. ما شاهد حمایت نمایندگان از آمریکا، کانادا و اروپا از این مقاومت هستیم.ما در جریان سفر به اشرف۳شاهد بودیم که خانم رجوی نماینده یک آلترناتیو در برابر رژیم است.وقایع اخیر در خلیج‌فارس برای ما به اثبات رساند که رژیم درگیر راهزنی دریایی جهانی است. جواب ما باید به این رژیم قاطع باشد.رژیم ایران و سپاه پاسداران باید پاسخگوی جنایاتشان باشند. باید به نخست‌وزیر جدید انگلستان این پیام را داد که سپاه پاسداران باید در لیست تروریستی قرار بگیرد و ما باید شاهد یک تغییر دموکراتیک در ایران باشیم. تغییری دموکراتیک که توسط مریم رجوی هدایت شود. یک تغییر برای رسیدن جامعه ایران به برنامه ده ماده‌یی خانم رجوی. بزرگترین سرمایه ما همبستگی ما با مردم ایران و مقاومت ایران است. مردم ایران نشان داده‌اند که‌  برای تغییر در ایران آماده. پس خطاب به آنها باید گفت: حاضر حاضر حاضر.

سخنرانی استرون استیونسون در تظاهرات لندن

استیون استیونسون همآهنگ‌کننده کارزار برای تغییر در ایران در تظاهرات لندن گفت:

این ششمین تظاهراتی است که توسط مقاومت ایران برگزار شده است که در آن ایرانیان خواستار تغییر در کشورشان می‌شوند. به‌خاطر بیارید که امروز ما یاد دهمین سالگرد شهیدان ۶و ۷مرداد ۸۸ را گرامی می‌داریم درست در حالی که اشرف از خاکستر خود برخاسته است و در اشرف۳ قد برافراشته است. مطبوعات وانمود می‌کنند که جهان فقط در برابر دو انتخاب قرار دارد یا جنگ یا مماشات. این اشتباه است. ما باید از مردم ایران و مقاومت کبیر آنها حمایت کنیم. پیام من به بوریس جانسون این است که از سازمان مجاهدین و رهبر آن حمایت کن. از حق آنها برای تغییر رژیم ایران حمایت کن. این رژیم جنایتکار اخیراً راهزنی دریایی را به کارنامه تروریستی خودش افزوده است. در ایران شکنجه و کشتار مخالفان ادامه دارد. این یک دیکتاتوری است که با فساد و باجگیری و رعب حکومت می‌کند. اما مردم ایران دیگر از این رژیم وحشت ندارند. ما به مردم ایران این پیام را می‌دهیم که از آنها حمایت می‌کنیم و شانه به شانه با سازمان مجاهدین خلق و مقاومت ایران این راه را ادامه می‌دهیم.

سخنرانی سناتور کاترین نون در تظاهرات لندن

«سناتور کاترین نون معاون مجلس سنای ایرلند در تظاهرات لندن گفت:

ما در اینجا هستیم تا به رژیمی اعتراض کنیم که بدون شک بدترین کارنامه نقض حقوق‌بشر در ۴۰سال گذشته را داشته است. نقض حقوق‌بشری که اکنون تحت زمامداری روحانی نیز ادامه پیدا کرده است. خانم رجوی زندگی خود را وقف آرمانهایش کرده است و در این مسیر فداکاری بسیاری کرده است. او برای مردمش و برای زنان سرکوب شده ایران این اهداف را دنبال می‌کند. من مفتخرم که در بین پارلمانترهایی هستم که از مریم رجوی و طرح ده ماده‌یی او برای فردای ایران حمایت می‌کنند. ما باید شاهد تغییر رژیم در ایران باشیم و این مسأله باید هر چه زودتر انجام شود.

سخنرانی سناتور جری هورکان در تظاهرات لندن

سناتور جری هورکان عضو سنای ایرلند و معاون کمیته مالی سنا در تظاهرات لندن گفت:

این تظاهرات در ادامه سلسله‌یی از تظاهرات برگزار می‌شود که در آن هزاران ایرانی شرکت کرده و خواستار سرنگونی رژیم ایران و حمایت از خانم رجوی شده‌اند. من این فرصت را داشتم که به اشرف۳سفر کنم و در آنجا پیشرفتهای خیره کننده اشرفیان را دیدم. شرکت هزاران ایرانی و صدها شخصیت سیاسی دروغ بودن تبلیغات رژیم ایران را که مدعی است مقاومت ایران پایگاه اجتماعی ندارد اثبات می‌کند. من بسیار مفتخرم که جزء گروه پارلمانترهایی از ایرلند هستم که از دولت و جامعه جهانی خواستیم که قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷را مورد تحقیق قرار دهد. من از اقدامات مشابه همکارانم در پارلمان انگلستان قدردانی می‌کنم.

سخنرانی جیم هیگینز معاون در تظاهرات لندن

جیم هیگینز معاون سابق پارلمان اروپا در تظاهرات لندن گفت:

 من می‌خواهم تحسین خودم را نثار خانم رجوی کنم. چه رهبری! چه بینشی و چه انرژی که خانم رجوی دارند. رئیس‌جمهور دوران انتقال که امیدوارم رئیس‌جمهور آینده ایران نیز بشود. من می‌خواهم همچنین تحسین خودم را نثار سازمان مجاهدین کنم و رزمندگانی که در صحنه، این نبرد را پیش می‌برند. تظاهراتی مثل این باعث می‌شود که مردم جهان بیش‌ از‌ پیش بدانند که در ایران چه می‌گذرد. ما می‌خواهیم این پیام را برسانیم که رژیم ایران باید سرنگون شود.

سخنرانی دولت نوروزی در تظاهرات لندن

دولت نوروزی نماینده شورای ملی مقاومت در انگلستان در تظاهرات لندن گفت:

ما در اینجا جمع شده‌ایم تا خواست مردم ایران برای سرنگونی رژیم را به گوش جهانیان برسانیم. ما در اینجا هستیم تا خواسته‌های مردم ایران برای آزادی و حمایت از مریم رجوی را به گوش جهانیان برسانیم. ما همواره به جامعه جهانی گفته‌ایم که قاطعیت تنها سیاست صحیح در مقابل این رژیم است. کمپین ترور ابتدا در ایران شروع شد و سپس آخوندها آن را به تمام جهان گسترش دادند. رژیم ایران باید سرنگون شود. مردم ایران در ۳۰۰شهر تظاهرات کردند و به آخوندها گفتند «اصلاح طلب، اصول‌گرا دیگه تمامه ماجرا». سرنگونی رژیم کار مردم ایران و مقاومت آنها است. اشرف۳ به جهان ثابت کرد که این جنبش متعهد به تحقق تغییر در ایران است و توان ساختن یک ایران جدید را دارند. حرف لرد کوربت فقید را تکرار می‌کنم که می‌گفت «ایران، آزاد خواهد شد» و «حاضر حاضر حاضر»[۳]

پائولو کازاکا در تظاهرات لندن
پائولو کازاکا در تظاهرات لندن

 سخنرانی پائولو کازاکا نماینده سابق پارلمان اروپا در تظاهرات لندن

پائولو کازاکا نماینده سابق پارلمان اروپا در تظاهرات لندن گفت:

ما به ۶ تظاهرات در جهان دست زدیم و نشان دادیم که با مردم ایران در خواسته‌هایشان همبسته هستیم. ده سال پیش رژیم ایران دست به کشتار اشرفیان زد و ما امروز یاد آن شهیدان را گرامی می‌داریم. من به همه آن قهرمانان ادای احترام می‌کنم. ما اکنون باید به رویارویی با این رژیم بپردازیم. شما ایرانی را خواهید ساخت که با میراث افتخار آمیز این سرزمین همسان است.

سخنرانی راجر گادسیف در تظاهرات لندن

راجر گادسیف عضو ارشد مجلس عوام انگلستان از حزب کارگر رد تظاهرات لندن گفت:

من خوشحالم که در این تظاهرات هستم تا از آزادی و حقوق‌بشر در ایران حمایت کنم. من با همکارانم که در اینجا از دولت خواستار به‌رسمیت شناختن حق مردم و مقاومت ایران برای تغییر در ایران و حمایت از خانم مریم رجوی شدند هم صدا هستم.

مانع اصلی تغییر در ایران سپاه پاسداران است. من امیدوارم که دولت ما نیز مثل دولت آمریکا سپاه پاسداران را در لیست تروریستی بگنجاند.

ما اخیراً طرحی را در پارلمان ارائه کرده‌ایم تا سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات رژیم ایران در لیست تروریستی گنجانده شوند و خانم مریم رجوی مورد حمایت قرار بگیرد. من با همکارانم در مجلس عوام به تلاش خود برای تحقق خواسته‌های مردم ایران و حمایت از شورای ملی مقاومت ادامه خواهیم داد.

هیئت جوانان در تظاهرات لندن
هیئت جوانان در تظاهرات لندن

هیئت جوانان و دانشجویان ایران در تظاهرات لندن

نماینده این هیئت در تظاهرات لندن طی سخنانی گفت:

ما نسلی هستیم که هرگز خانه خود را ندیده‌ایم. ما همان‌هایی هستیم که پدرانشان توسط ملاها شکنجه و اعدام شدند. کسانی که خاله ها و عمویشان در کمپ اشرف و کمپ لیبرتی کشتار شدند. سکانی که برادران و خواهرانشان در خیابان های تهران کتک خوردند و توسط ملاها مورد حمله قرار گرفته اند. اما رژیم ایران در سرکوب ما شکست خورده است. با وجود قهرمانان مجاهد در اشرف ۳ ما چگونه می توانیم شجاعت نداشته باشیم؟ چطور می توانیم امیدوار نباشیم؟ چگونه می توانیم با رهبری مریم رجوی قوی نباشیم؟ ما پرچم ۱۲۰۰۰۰ شهید را در دست گرفته‌ایم. مردم ایران خواهان یک ایران آزاد هستند. ما از بورسی جانسون می خواهیم که در سمت درست تاریخ ایستاده و از مردم ایران حمایت کند؛ شورای ملی مقاومت و مریم رجوی را به عنوان آلترناتیو واقعی که می تواند آزادی و دموکراسی را به ایران برساند به رسمیت بشناسد. قیام مردم در سراسر ایران رو به افزایش است. آنها یک پیام واضح دارند: رژیم آخوندی باید برود. این رژیم رنج و سختی را برای مردم ایران و همسایگان خود به ارمغان آورده است. ما حمایت از جوانان ایران حمایت میکنیم. شما قوی و پایدار و برای همه ما الهام بخش هستید. ما اینجا ایستاده ایم تا یک صدا بگوییم که تغییر رژیم را می خواهیم. مردم ایران حق تصمیم گیری در مورد آینده خود دارند. بوریس جانسون وظیفه دارد با مردم ایران همراه شود. ظلم و ستم به رژیم منجر به گروگان گیری و تروریسم شده است. ما خوان این هستیم که سپاه پاسداران و کلیۀ ارگان‌های رژیم آخوندها در لیست تروریستی قرار گیرد. پیروزی از آن ماست. آینده از آن ماست. "

 

منابع

  1. مقاله کهکشان ایرانیان در واشنگتن – سایت مجاهد
  2. پیام شماره ۱۲ ارتش آزادیبخش ملی ایران – مسعود رجوی
  3. تظاهرات در لندن برای ایران آزاد