راهنما:سیاهه

از ایران پدیا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

یک سیاهه در ایران‌پدیا، فهرستی خودساخته از کُنش‌هایی است که یک کاربر در دانشنامه انجام می‌دهد. سیاهه‌های ثبت شده، مجموعه‌ای از رفتارهای کاربر در ایران‌پدیا است؛ از جمله نشان دادن زمان کارهایی که آنها انجام داده‌اند، نشان دادن اینکه هر کنشی به‌دست چه کاربری انجام شده، صفحات حذف شده یا احیا شده، منتقل شده (تغییر نام)، بسته شدن‌ها و بستن‌های کاربر و رفع قطع دسترسی‌ها، محافظت و خروج از محافظت صفحات، صفحات ساخته شده با حساب کاربری، گزارش فیلتر و موارد دیگر.

سیاهه‌ها کنش‌های کاربر یا آی‌پی، کنش‌های کاربر به کاربر دیگر یا آی‌پی دیگر و کنش‌های کاربر در صفحات ایران‌پدیا را فهرست و نگهداری می‌کند.

دیدن سیاهه‌ها

برای دیدن سیاهه‌ها باید به ویژه:سیاهه‌ها بروید. برای دیدن سیاهه‌های یک کاربر خاص باید نام کاربری او را به پایان ویژه:سیاهه‌ها/نام کاربری بیافزایید. (توضیح: به‌جای نام کاربری، نام کاربر مورد نظرتان را باید بنویسید) در آنجا می‌توانید همهٔ کُنش‌های انجام شده را به ترتیب زمانی (از جدیدترین به قدیمی‌ترین) ببینید. همچنین می‌توانید گزینه‌هایی همچون: حذف، محافظت، بارگزاری، گشت زدن و.. را ببینید.

از بخش تاریخچهٔ هر صفحه می‌توانید به مجموع کنش‌هایی که در آن صفحه انجام شده است، دسترسی پیدا کنید. همچنین در هر سیاهه، پیوندی به مجموع مشارکت‌های کاربر، صفحهٔ بحث کاربر و صفحهٔ کاربریِ کاربر هم وجود دارد.

منابع دیگر برای سیاهه‌ها

مجموع صفحات ویژه را می‌توانید در اپ:صفحه‌های ویژه ببینید و بررسی کنید. چندین صفحهٔ دیگر که در بخش «ویژه» هستند: فضای نام (مانند ویژه:تغییرات اخیر). داده‌های بیشتری نیز در ایران‌پدیا:گزارش دیتابیس موجود است. مثلاً ایران‌پدیا:گزارش دیتابیس/فعالیت‌های مدیران از ابتدا که دربرگیرندهٔ فهرست کاربران (مرتب شده بر اساس شمار سیاهه‌هایی که ساخته‌اند) است.